کاتالوگ نصب آیفون سیماران

کاتالوگ نصب آیفون سیماران

در این مقاله قصد داریم برای شما کاتالوگ نصب آیفون سیماران را رائه دهیم

نصب آیفون سیماران در ابتدا نیاز به این دارد که بدانیم سیم کشی و حتی خود سیم ها در این ایفون تصویر چگونه است.  در این مقاله توضیحات جامعی در زمینه راهنمای نصب آیفون تصویری سیماران خواهید خواند.

نصب آیفون سیماران

نصب آیفون سیماران

کارکرد سیمها در آیفون تصویری سیماران

آیفون تصویری سیماران دارای ۵ رشته سیم است که کاربرد هر یک به شرح زیر می باشد.
رنگ قرمز: این سیم برای رد بدل شدن صدا از بالا به پایین و از پنل به واحد می باشد.
نگ آبی: این سیم ولتاژ منفی را در آیفون تصویری سیماران بر عهده دارد.
رنگ زرد: این سیم ولتاژ مثبت را منقل می کند.
رنگ سفید: این سیم انتقال تصویر را در آیفون سیماران برقرار می کند.
رنگ مشکی: در صورت استفاده شدن زنگ واحد با این سیم برقراز می شود.

کاتالوگ نصب آیفون سیماران یک واحدی سیماران

اگر برای نصب آیفون سیماران در یک ساختمان تک واحدی می توان از نوع سیم کشی ساده استفاده نمود. به این معنی که در ابتدا از مانیتور تا پنل دم دری یک کابل ۴ زوجی فویل دار ۰٫۶ کشید.

سپس سوکت ۴ سیم را به هر ترتیبی که مایل بودیم پشت مانیتور سیم بندی نمود و دقیقا مشابه همین سیم بندی پشت پنل آیفون سیماران را هم انجام داد. پنل سیماران دارای ورودی مثبت و منفی در پشت پنل می باشد که تغذیه آن را تامین نماید. و همجنین دو سیم دیگر که در صورت فشرده شدن کلید دربازکن، درب ورودی را باز نماید.

نصب آیفون سیماران در ساختمانهای کوچک

اگر از سیماران برای واحدهای زیر ۵ واحد استفاده می کنید لازم نیست از سوئیچر مرکزی استفاده کنید. برای این چنین واحد هایی می بایست از یک کابل استفاده نمود که ۴ رشته اصلی(قرمز،آبی،زرد و سفید) آن مشترک و بابت هر واحد یک سیم مجزا بابت زنگ (سیم رنگ مشکی) تعبیه نماییم. به این معنی که به طور مثال در یک ساختمان چهار واحدی به ۸ رشته سیم برای اتصال به مانیتور و ۴ رشته دیگر هم برای تغذیه ولتاژ AC و DC نیاز است . پشت مانیتور آیفون تصویری سیماران یک سوئیچر داخلی کار شده تا در صورت نیاز از آن استفاده شود برای استفاده از سوئیچر داخلی می بایست وضعیت جمپر پشت گوشی را تغییر داد.

این نوع سیم کشی به اصطلاح پارالل نام دارد که مانیتورها به صورت سری پشت همدیگر نصب میگردند. نکته اینجاست که اگر از هر واحد سیم مجزا تا باکس دم دری یا پنل کشیده شود می بایست از سوئیچر مجتمع استفاده شود و دیگر سوئیچر پشت مانیتور استفاده نخواهد داشت.

کاتالوگ نصب آیفون سیماران درساختمانهای بالای ۵ واحد

برای ساختمانهای بالای ۵ واحد و یا ساختمانهایی که از هر واحد یک کابل مجزا تا باکس دم دری کشیده شده است می بایست از سوئیچر مرکزی استفاده کرد. سوئیچر سیماران مدل ۷۲۱ در تعداد واحدهای ۴،۶،۸ و ۱۰ واحدی تولید و در بازار موجود می باشد.

نوع کابلکشی به این صورت است که از هر واحد می بایست یک کابل دو زوج تا پنل کشیده شود و از باکس تا پنل نیز یک کابل با تعداد سیمهای مورد نیاز کارگذاشته شود. منظور از تعداد سیم مورد نیاز این است که ۴ رشته سیم اصلی به همراه یک رشته از هر واحد برای زنگ هر واحد و ۴ رشته نیز برای ولتاژ و دربازکن می بایست در نظر گرفت.

نصب آیفون سیماران

نصب آیفون سیماران

حال به طور مثال برای یک ساختمان ۸واحدی به این تعداد سیم نیاز می باشد.

  • ۴ رشته سیم اصلی( قرمز، آبی، زرد و سفید)
  • هشت رشته مجزا برای زنگ هر واحد
  • چهار رشته برای مثبت و منفی پنل و ولتاژ دربازکن
  • جمع سیم مورد نیاز ۱۶ عدد و می بایست کابل ده زوج کشیده شود.

نصب سیستم کدینگ آیفون تصویری سیماران

برای مجتمع های مسکونی و تجاری که نیاز به نصب مانیتور آیفون تصویری به تعداد زیاد است از سیستم کدینگ شرکت سیماران استفاده می شود. در این سیستم بجای استفاده از سوئیچر از سیستم دیکودر استفاده میگردد که میبایست به ازای هر چهار واحد یک عدد دیکودر تهیه کرد.

نوع اتصال مانیتور ها به مانند نوع سوئچیر دار است و می بایست از هر واحد یک کابل دو زوج از تا دیکودر کشید. خروجی دیکودر ۵ سیم است و می توان چندین دیکودر را به همدیگر متصل کرد. به ازای هر ۵ دیکودر باید از یک ترانس ۷۳۰ سیماران استفاده نمود.

در نهایت از آخرین دیکودر تا پنل کدینگ سیماران باید یک کابل ۶ زوج نصب کرد که ۵ رشته اصلی بعلاوه ۴ رشته سیم برای ولتاژ پنل و دربازکن استفاده خواهد شد.

دیدگاه‌ها 0

*
*