نمایش 1–12 از 51 نتیجه

گیت فروشگاهی

گیت ضد سرقت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی، دستگاهی است که جهت حفاظت از فروشگاه ها و جلوگیری از سرقت اجناس، در خروجی مغازه ها نصب می شود.

از طریق این سیستم فروشنده از خروج غیر مجاز اجناس از فروشگاه اطلاع پیدا می کند.

گیت ضد سرقت، دزدگیر لباس، دزدگیر پوشاک، گیت ضد سرقت، دزدگیر کیف و کفش، دزدگیر اجناس و … نام های رایج این سیستم حفاظتی است.

برای جدا کردن تگ ها از کالاها از وسیله ای به نام مگنت جداکننده استفاده می شود.

همچنین لیبل های چسبانده شده به کالاها با استفاده از وسیله ای به نام خنثی کننده، خنثی می شوند.

انواع گیت های ضد سرقت فروشگاهی از لحاظ فرکانس

گیت های ضد سرقت فروشگاهی از لحاظ فرکانس در سه نوع طراحی و تولید می شوند:

1- آنتن های فروشگاهی RF

رایج ترین تکنولوژی در صنعت EAS تکنولوژی RF می باشد که مخفف Radio Ferequency است. همانطور که از اسم این تکنولوژی پیداست فرکانس کاری این تکنولوژی از گیت فروشگاهی در حوزه فرکانس رادیویی بین رنج 2 تا 10 مگاهرتز است.

از مزایای این نوع گیت میتوان به قیمت مناسب خود گیت و تگ و لیبل ها و خنثی کننده ی لیبل، برد موثر تا 160 سانتیمتر و لیبل با چسبندگی مناسب، و از معایب این نوع گیت میتوان به احتمال آلارم کاذب و احتمال رد شدن لیبل و عمل نکردن آنتن اشاره نمود. این محصول برای فروشگاه های پوشاک و محصولاتی که در آنها فلز به کار نرفته است گزینه ی مناسبی است.

2- آنتن های فروشگاهی AM

AM مخفف Acusto Magnetic می باشد ، همانطور که از نام گیت فروشگاهی با تکنولوژی AM پیداست فرکانس کاری این تکنولوژی در محدوده فرکانس های صوتی بوده که رنج آن 58 کیلوهرتز می باشد.

از مزایای این نوع گیت میتوان به برد موثر تا 160 سانتیمتر، آلارم کاذب بسیار کم و درصد خطای بسیار کم، و از معایب این نوع گیت میتوان به قیمت بالای آنتن، تگ و لیبل و خنثی کننده و لیبل با چسبندگی نه چندان خوب اشاره نمود. این محصول برای فروشگاه های پوشاک و لوازم الکترونیکی و محصولاتی که فلز در آنها به کار رفته است، گزینه ی مناسبی است.

3- آنتن های فروشگاهی EM

این محصول برای مکان هایی که نیاز به فعال و غیرفعال کردن بی نهایت تگ و لیبل دارند، گزینه ی مناسبی میباشد. برای مثال میتوان به کتابخانه اشاره نمود.

4- آنتن های فروشگاهی RM

در برخی از فروشگاه ها نیاز به استفاده از آنتن های RF و AM میباشد، مانند هایپرمارکت ها که در آنها هم محصولات دارای فلز وجود دارد هم محصولات بدون فلز. گیت فروشگاهی RM برای استفاده در این مکان ها مناسب است زیرا هم دارای برد RF و و هم دارای برد AM میباشد که قادر است تگ و لیبل هر دو فرکانس را آشکارسازی کند.

انواع گیت فروشگاهی از لحاظ تعداد آنتن

باتوجه به عرض ورودی فروشگاه میتوان از گیت تک آنتن، دو آنتن، سه آنتن و …  استفاده نمود.

گیت فروشگاهی تک آنتن

این گیت در فروشگاه هایی که دارای عرض ورودی زیاد و عمق زیاد هستند همچنین فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. علت این امر این است که هر تک آنتن تا شعاع یک متری خود قادر به آشکارسازی تگ و لیبل می باشد. در فروشگاه هایی که ورودی بزرگ دارند (مثلا عرض ورودی 3 متر) از دو عدد تک آنتن استفاده میشود. برای عرض های بالاتر از 3 متر میتوان از چند گیت تک آنتن استفاده نمود.

گیت فروشگاهی دو آنتن

برای فروشگاه هایی که دارای عرض ورودی 90 تا 180 سانتیمتر هستند مناسب میباشد. عملکرد این نوع آنتن بدین صورت است که از پشت هر آنتن تا 30 سانتیمتر و مابین دو آنتن تا 180 سانتیمتر قابلیت آشکارسازی دارد.

گیت فروشگاهی سه آنتن

در فروشگاه هایی که عرض آنها از 150 تا 2 متر است میتوان از این نوع آنتن استفاده کرد. سیستم عملکرد این آنتن ها بدین صورت است که آنتن وسط به صورت فرستنده و دو آنتن کناری به صورت گیرنده عمل میکنند. پشت آنتن های کناری تا 30 سانتیمتر گیرایی دارد.

انواع تگ و لیبل

تگ ها و لیبل ها نیز در سه نوع AM، EM و RF تولید می شوند. بسته به اجناسی که میخواهید از آنها دربرابر سرقت حفاظت کنید، سایز و ظاهر تگ ها متفاوت است. انواع مختلف تگ ها شامل؛ تگ گلفی، تگ صدفی، تگ مدادی، تگ مثلثی، تگ یوفو و … میباشد.