Tamper detection دوربین مداربسته

Tamper detection دوربین مداربسته

از سری مطالب آموزش دوربین مدار بسته به معرفی و بررسی قابلیت Tamper detection دوربین مداربسته خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

زمانی که شما وقت این را ندارید که ۲۴ ساعته بتوانید بر سیستم مداربسته خود نظارت داشته باشید، Tamper Detection دوربین مدار بسته به کمک شما می آید و می توانید از راه دور و با استفاده از موبایل، لپ تاپ و … بر اوضاع نظارت داشته باشید.

Tamper detection دوربین مداربسته

Tamper detection دوربین مداربسته

Tamper detection دوربین مداربسته چیست؟

Tamper Detection در دوربین به معنای تشخیص خراب کاری یا تشخیص دستکاری در سیستم دوربین مداربسته می باشد.

مزایای قابلیت تشخیص دستکاری

وجود قابلیت تشخیص دستکاری در دوربین مداربسته در بسیاری از اماکن و سازمان ها می تواند بسیار مفید باشد.

برای مثال در مکان هایی که احتمال وقوع جرم در آنها بالا است و ممکن است مجرمین سعی در آسیب رساندن به دوربین مدار بسته را داشته باشند می تواند سریعا به مامورین و نگهبانان هشدارهای لازم را بدهد.

در مدارسی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند برای مثال هنگامی که یک توپ بازی یا سایر ادوات ورزشی به دوربین برخورد می کند و آن را از کار می اندازد.

در زمان هایی که دوربین در محلی نصب شده که درختان زیادی در آن وجود دارد و شاخه ها و برگ های بر اثر باد و طوفان در کار دوربین ها اختلال ایجاد می کنند.

نحوه تنظیم Tamper detection دوربین مداربسته

در زمان تنظیم قابلیت تشخیص خرابکاری برای دوربین مداربسته IP باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که تنظیمات این سیستم را چگونه انجام دهید که مطابق با نیازهای نظارتی سیستم مداربسته شما باشد :

باید ببینید که می خواهید فعالیت آلارم ها را برای کدام یک از قابلیت های تجزیه و تحلیل تصویری VCA قرار دهید، برای مثال آیا می خواهید سییتم آلارم ها را برای قابلیت تشخیص حرکت (Motion Detection) تنظیم نمایید یا برای قابلیت تشخیص خرابکاری (Tamper Detection) ؟

زیرا این دو قابلیت، تصاویر را برای اهداف مختلفی جستجو می نمایند و با یکدیگر متفاوت اند.

تنظیمات این قابلیت را می توانید برای ارسال هشدارها به چندین شخص مختلف انجام دهید زیرا زمان هایی پیش می آید که یک نفر در دسترس نیست و باید شخص جایگزین وجود داشته باشد.

اگر حتی در محل خود اشخاصی را به عنوان نگهبان استخدام کرده اید، بهتر است باز هم از این قابلیت استفاده نمایید زیرا ممکن است نگهبان، اتاق مانیتورینگ را برای مدتی ترک نماید.

دیدگاه‌ها 0

*
*