آموزش, آموزش درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک چیست؟

درب اتوماتیک برای ساختمان هایی که میزان ترافیک ورودی و خروجی در آنجا زیاد می باشد مانند بیمارستانها، ادارات و غیره بسیار موثر و مفید می باشد.

حتی در مکانهای خصوصی مانند خانه سالمندان که افراد توانایی باز کردن درب را ندارند یا برایشان سخت می باشد هم می توان استفاده کرد.

درب اتوماتیک انواع مختلفی دارد که در این مقاله قصد داریم انواع آن را معرفی نماییم.

انواع درب اتوماتیک

درب کشویی اتوماتیک :

این نوع درب در سه نوع مختلف وجود دارد: درب کشویی تک، درب کشویی bi-parting و درب کشویی تلسکوپی.

این نوع درب بیشتر برای کنترل ترافیک ورودی و خروجی استفاده می شود و عموما یک درب را برای ورود و درب دیگری را برای خروج قرار می دهند.

همچنین می توان برای ورود و خروج به طور همزمان استفاده کرد که این بستگی به میزان ترافیک ورودی و خروجی ساختمان دارد.

درب های اتوماتیک عموما بر روی یک اپراتور، هدر، شیار، چرخ حامل، پنل خطی، قفل و سیستم های فعال سازی و امنیت کار می کنند.

درب اتوماتیک لولایی :

این درب ها به جای اینکه حالت کشویی داشته باشند، مانند لولا می چرخند و عمل می کنند. این نوع درب به صورت تک، دوتایی (دوبل) و جفت می باشند.

این نوع درب در ترافیک های یک جهته کاربرد دارد که در یک زمان فقط یک فرد می تواند وارد شود یا خارج شود که عموما یک درب را ورود و درب دیگر را برای خروج استفاده می کنند.

درب اتوماتیک تاشو :

این نوع درب معمولا برای ساختمانهایی که دارای محدودیت فضایی هستند استفاده می شود.

READ  کاتالوگ برد جک رامونا فول ۲۲۰ ولت

دو نوع از این درب ها وجود دارد: درب تاشو تک و درب تاشو bi-folding ، که افراد می توانند فقط از یک جهت آن استفاده کنند.

درب لولایی با انرژی کم :

این درب ها عموما با فشار صفحه فعال می شوند و عمل می کنند. میزان مصرف انرژی در چنین درب هایی کاملا بهینه و کنترل شده می باشد.

این نوع درب به صورت تک، دوبل و جفت وجود دارد و مانند دیگر درب های اتوماتیک می تواند برای کنترل ترافیک یک جهته و دوجهته استفاده گردد.

درب گردان یا درب چرخان اتوماتیک :

این نوع درب ها معمولا در مکان هایی که میزان ترافیک و رفت و آمد در آن بالا می باشد، استفاده می شود که می توان به طور همزمان از این درب ها وارد و خارج شد.

این نوع درب ها به طور چشمگیری باعث صرفه جویی در انرژی و هزینه راه اندازی آن بسیار مناسب می باشد و برای ساختمان های دارای سیستم های گرمایشی و سرمایشی هستند مناسب می باشد.

این درب ها به صورت دو، سه یا چهار باله وجود دارند و از پنل های شیشه ای بزرگ ساخته می شوند که در ساختمان های بزرگ مانند پاساژها و بانک ها استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید